Workshop
Open water zwemmen
OverzichtZaterdag 23 mei 2026 - 13.00 - 15.00 uur
Berkendonk, Helmond
Heb je ooit borstcrawl willen leren zwemmen in open water of heb je de ambities om te gaan deelnemen aan een triatlon? Dan ben je bij ons aan het juiste adres. Wij zorgen ervoor dat je de juiste techniek leert om als een 'visje' in het water te kunnen zwemmen. TIjdens deze clinic maak je kennis met zwemmen in open water. Je kunt met, of zonder wetsuit komen, afhankelijk van de temperatuur. Mocht je geen wetsuit hebben, geen probleem! Wij leren je de basisvaardigheden aan de kant. Vooralsnog, ga je het water in om gewenning aan het gevoel van de 'kou' van het open water zwemmen te verkrijgen. Of je ervaren bent of een recreant, valt er tijdens deze workshop atlijd iets te leren, met name omdat de zwemcoach vanaf de kant je zwemvaardigheid evalueert en vervolgens optimaliseert.
PRAKTISCHE INFORMATIE
Wij verzamelen bij het plas Berkendonk in Helmond. (Route omschrijving)
Kom met zwemkleding aan, er zijn geen kleedkamers ter plaatse
Indien mogelijk, neem je een swimsuit en drijfboei mee
Zorg voor warme kleding, wij gaan in eerste instantie buiten staan
Je kunt je auto gratis parkeren in de nabijheid van het water
PROGRAMMA
In eerste instantie nemen wij de theorie van open water door
Veiligheidstips, do's en don'ts van open water zwemmen
Wij gaan het water in, langs het strand zwemmen
Je zwemtechniek wordt geëvalueerd
Na het zwemmen vindt er een nabespreking plaats
VEILIGHEID
Open water zwemmen is geen grap, zonder de nodige veiligheidsmaatregelen kunnen er problemen in het water ontstaan, ook buiten het water aan het strand zelfs. Vandaar dat wij veiligheid voorop stellen. Houd daarom rekening mee met onderstaande veiligheidstips.
Laat je waardevolle spullen in de auto bij de parking, of thuis. Je zwemtas en materiaal wordt wel door ons bewaakt.
Ga rustig het water in om ervoor te zorgen dat je lichaam aan de temperatuur went, het is geen Nieuwjaarsduik!
Wacht totdat de instructeur de instructie geeft dat je in het water mag, dan is de instructeur ook klaar voor je
Vermijd voorlopig het diepe water voor je veiligheid, ook voor het betere toezicht van de instructeur
Ga na het zwemmen direct omkleden om onderkoeling te voorkomen, zelfs bij lekker weer
Let op: In het geval van slecht weer, geven wij op voorhand door of de clinic gaat plaatsvinden. Regen is geen reden om de clinic te annuleren, wanneer de temperatuur buiten aangenaam is. Bij onweer wordt de clinic tussentijds worden afgelast.